Servis jízdních kol Olomouc

Upozornění: Čtení těchto povídek je na vlastní nebezpečí:) a vyjadřují moje
osobní, soukromé a subjektivní zkušenosti, dojmy a moje názory vždy nemusí být
v souladu s názory jiných;)

26.6.2022

usoudil jsem že mě nebaví pořád dofukovat zadní kolo a tudíž jsem rozjel akci, která mě ve svém důsledku hodně stála, ale i hodně dala. Koupil jsem novou duši u pana Řehulky a vydělal zadní kolo, že pouze vyměním duši. Ok, přece to nemůže být žádný problém pro někoho, kdo měl kdysi Favorita rozebranýho několikrát do šroubku. Vyměnil jsem duši a ouha, hřídelka osy se nějak podezřele kvedlá. Je ohlá, asi jak jsem spadl. To přece nemůže být problém koupit a vyměnit. A taky by bylo dobrý vyměnit 7kolečko (14-28) za 7kolečko (13-28), aby to rychleji fičelo né?:))

27.6.2022

je pondělí, jal jsem se nakupovat. U pana Řehulky jsem koupil další duši, osu zadního kola (pro jistotu dvě),4ks věnečků, 2ks věnečků do předku, klič na demontáž vícekoleček, 7kolečko (13-28),klíče na kónusy, za celkem 812,- To de jak po másle, jenže to jsem si jen myslel. Za prvé, klíč na vicekolečka nešel zasunout do nového 7kolečka! Za prase sem nemohl povolit to staré 7kolečko (do toho to šlo strčit), ani povolit kónusy. Klíče na kónusy měkké bahno na nic, a taky jsem neměl sílu. Ok, nejde mi to, nebudu se s tím trápit.

28.6.2022

máme úterý, celý jsem to sbalil a odnesl i s kolem k panu Řehulkovi. A začali první problémy. Začal kecama, že 30 let starý vraky neopravuje a rovnou by to vyhodil. A že to elektrokolo to extrémně zatěžuje. No dobře, ale pořád jsem věřil, že to opraví.A že ten klíč nejde nasadit do vícekolečka, že tomu nerozumí! Řekl mi že čt, pá. O to víc mě překvapilo, že hned odpoledne mi přišla SMS, že kolo je opravené. Ihned jsem se sbalil a letěl pro kolo. Zaplatil jsem 850,-, dal mi tam nový řetěz, byl prý vytahaný a špalky zadních brzd. Ptal jsem se jestli mi zkontroloval i předek, tak se mi snažil namluvit, že jsem mu to neříkal. Nasraně to vzal a čekal jsem asi 10 min, a to utáhl jen přední osu a vyměnil špalky předních brzd. A vzal si dalších 230,- super, mám to celý opravený. No to jsem si jen myslel! Už při jízdě mi několikrát přeskočil řetěz na zadním kolečku. A zadní kolo se hejbalo jak před opravou! No nic, pořešíme druhý den. Další den pršelo, tak sem neřešil nic.

30.6.2022

přijdu ráno do garáže, opět prázdný zadní kolo! Tak to je divný. Opět Řehulka. Už docela nasraný, vytáhl zadní kolo před obchodem a dal mi tam novou duši a řekl že tam byl střep. Ok, to byla moje chyba, nevšiml jsem si toho. Vzal si 164,- a jel sem to projet, zadní kolo se kvedlá pořád a řetěz pořád přeskakuje na malým kolečku! A že mám oddělat kapsy, že to nebude dělat s tím a že to mám dovést ráno.

1.7. 2022

ráno se tam znova vrátil a on to projel sám a řekl že tomu nerozumí. Řekl že bude řešit jen přeskakování, zadní střed ho nezajímal (asi mu nikdo neřekl, že do zadního středu se ani věnečky nedávají - buď jen kuličky, nebo kuličkový ložiska)! Za 2 hodiny mi přišla SMS že je to hotový. Konečně! Řekl mi že zkrátil řetěz o dva články a prý to nedělá. Ok, zadní kolo se pořád viklá, no snad to bude dobrý. Přeskočilo to asi 2x za cestu. Dal jsem to do garáže.

9.7.2022

pojedu na ryby po 3 týdnech. V polovině cesty na Poděbrady začalo v zadním kole těžce praskat, asi se rosypal věneček a vyloženě to mlátilo. Nějak jsem tam dojel a začal stres, jak s tím dojedu domů! Naštěstí dojel za mnou kamarád Petr, motokolo. A poradil mi, že chodí na servis na Kaštance. A poradil mi jak se později ukázalo velmi dobře! Chytil jsem dva kapry (5kg) a nastala krušná cesta domů s křupajícím středem zadního kola. Celou cestu jsem rostl, jestli se mi to kousne a já nedojedu. Křupalo v tom opravdu festovně! Ale dojel jsem! V neděli se nic nedělo.

11.7.2022

ráno za 5 minut 9 stojím před servisem Cyklo Táda. Vyšel ven mladší borec a po pár minutách nedůvěry (asi že to je elektrokolo) mi řekl, že se musí přeplíst nový střed zadního kola s kuličkovými ložisky! Nabídl mi nové kvalitní 7kolečko a prý se do tisícovky vlezem a že to dneska udělá.. Koukal jsem jak na zjevení. Za hodinu a třičtvrtě mi přišla SMS že to je hotové. Když jsem na to koukal, myslel jsem, že se mi to zdá! Naprosto profesionální a lidský přístup!!! Dle mého, středy a výplety kol je právě to, co by měl každý servisák kol ovládat! No v SMS bylo, že to bude 1230,- Zapomněl připočítat ten střed, a ještě mi tam dal novou gumu na ochranu před špicema (nevím jak se to jmenuje). Rád jsem mu dal ještě o kilo víc. Bohužel mi neskončili problémy s kolem, pouze se servisním technikem! Ještě před obědem jsem se stavil u pana Řehulky s tím že bych mu rád vrátil jeho 7kolečko, protože nefunguje! Na zbytek jeho špatné práce a dílů jsem se vykašlal. Dal mi necelý 400,- a kolečkem vstekle třískl do koše. Ještě že mi to nehodil na hlavu!!! Odpoledne jsem jel na ryby. Nejenom že jsem nic nechytil, ale jak jsem odjížděl, tak bomba jaksviňa a prázdný přední kolo, díra v duši 2cm. Tak jako pohoda, plášť vypadal ok, novou duši mám, kompresor taky, takže to by nemusel být problém. Opravil jsem to za pár minut, holýma rukama, naštěstí přední kolo má rychloupínák a domů dojel v pohodě.:) Ráno to ještě pořeším se servisákem. Ještě se mě lehce nezdálo zadní kolo - nebylo uprostřed, asi je to jen povolený a hejblo se to, ale vše fungovalo.

12.7.2022

přijdu do garáže a že pojedu na Kaštanku. Ujedu kousek a teď to vidím rozřízlý plášť a bublina na duši venku. A dopr… Musel jsem domů i s předním kolem. Naštěstí jsem už dřív koupil u pana Březiny plášť CST Control plus ECO 53-559 (26x1,95) C-1436-24 za cca 360,-. Takže jsem tam dal starou lehce zhoblovanou duši a nový plášť a jel za panem Tádou.:) Zadní kolo vyrovnal s tím, že to byla jeho chyba, čemuž moc nevěřím, ale dobře. Do předního kola mě dal novou duši, gumový kryt špic a starou duší přelepil, s tím, že je jinak dobrá a chtěl 200,-. Každej jinej by mi prodal další duši jako náhradní! Konečně jsem odjel ze servisu s pocitem, že na kole je vše v pořádku!!!

Závěr:

že je v dnešní době někdo arogant a cholerik se nedivím, ale takovéhle služby by tito lidé dělat neměli. Také nelhali záporné recenze z internetu (pozitivní si asi napsal sám!) Ale to, že za 6 návštěv a přes 2000,- neopravil vůbec nic a i co mě prodal byl hotovy šunt (7kolečko, klíče na kónusy, osy zadního kola už na pohled vypadali že místo oceli je vyrobili z PET lahví). Hlavně že vykládá jaké neprodává kvalitní zboží. Co měl dobrý abych mu nekřivdil, tak duše, řetěz a špalky brzd). A ani bych se nedivil, že ten přední plášť nařízl, snad ne!!! Na druhou stranu jsem potkal někoho, komu záleží na spokojenosti svých zákazníků a ke komu je radost chodit na servis kol.;) A jedna rada na závěr: po píchnutí kola pořádně zkontrolovat plášť. Vyhnete se tak zničení několikati duší navíc! (celkem myslím jsem koupil 4:)))